Grupa Rekonstrukcji Historycznych


GRUPA REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ KRESOWEGO ODDZIAŁU PARTYZANTKI POLSKIEJ

Wpisując się w statut działalności Stowarzyszenia Kresy – Pamięć i Przyszłość powstała grupa rekonstrukcji historycznej. Ma na celu w sposób wizualny zobrazowanie zagadnień związanych z historią, tradycją, barwą i bronią obrońców wschodnich rubieży RP w czasie II wojny światowej. Wszystkich chętnych ( płeć i wiek nie gra roli ) którym bliska jest historia oręża polskiego oraz etos kresowych zmagań o wolną Polskę. Serdecznie zapraszamy do wstąpienia w szeregi naszej grupy rekonstrukcyjnej, aby wspólnie z nami cofnąć się w czasie i zrozumieć prawdziwy sens słów: BÓG – HONOR – OJCZYZNA

A P E L – mile widziani sponsorzy ekwipunku i wyposażenia…


  3 maja 2016r. Zdjęcia z  uroczystości w Dworku Pan Tadeusz.

Grupa rekonstrukcji historycznych „Pożoga” z zachowaniem ceremoniału wojskowego brała udział w Koncercie Biało-Czerwonej. Uczczono święta patriotyczne ważne dla każdego Polaka. Uchwalenie Konstytucji 3-go Maja i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.


01.03.2015 r  Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

Siedziba UB ul. Reformacka Chełm – Nasz wkład


Zdjęcia do filmu: „Szkic do życiorysu” reportażu dokumentalnego, w reżyserii Ewy Szakalickiej

Poświęconego Marii Mireckiej-Loryś – działaczki podziemia narodowego w latach 1939-1945, członkini Narodowej Organizacji Wojskowej, Komendantka Główna Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Kobiet, członkini ZG Związku Polek w Ameryce oraz Krajowego Zarządu Kongresu Polonii Amerykańskiej.


Uroczyste obchody 69 rocznicy przebicia z okrążenia 27 WDP AK w kwaterze upamiętniającej poległych żołnierzy w Rymaczach pow. Lubomelskiego obecnie Ukraina.


 

Zimowe Rekonstrukcje


Brak możliwości komentowania.